Monroe County FL Homes under $200,000
-
-
$195,000
$30K PRICE DROP- Land
- 0 Sq Ft
29859 Overseas Hwy Unit A-3, Big Pine Key, FL 33043
29859 Overseas Hwy Unit A-3, Big Pine Key, FL 33043 -
$195,000
$15K PRICE DROP1466 Overseas Hwy Unit 6, Marathon, FL 33050
1466 Overseas Hwy Unit 6, Marathon, FL 33050Amy Puto Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$120,000
- 1 Bed
- 1 Bath
- 682 Sq Ft
1361 Overseas Hwy Unit G15, Marathon, FL 33050
1361 Overseas Hwy Unit G15, Marathon, FL 33050Teri Hiller Coldwell Banker Schmitt RE Co
-
$120,000
$30K PRICE DROP- Land
- 7,199 Sq Ft
- $726,000 per Acre
0 Poinsetta Dr Unit 615501, Key Largo, FL 33037
0 Poinsetta Dr Unit 615501, Key Largo, FL 33037 -
$199,999
$25K PRICE DROP- Land
- 5,662 Sq Ft
- $1,538,454 per Acre
31 Dolphin Rd, Key Largo, FL 33037
31 Dolphin Rd, Key Largo, FL 33037 -
$120,000
- Land
- 7,199 Sq Ft
- $726,000 per Acre
00 Poinsetta Dr, Key Largo, FL 33037
00 Poinsetta Dr, Key Largo, FL 33037 -
$149,000
12411 Overseas Hwy Unit 35A, Marathon, FL 33050
12411 Overseas Hwy Unit 35A, Marathon, FL 33050Amy Puto Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$200,000
$15K PRICE DROP- Land
- 7,199 Sq Ft
- $1,210,000 per Acre
693 N Lake Dr, Key Largo, FL 33037
693 N Lake Dr, Key Largo, FL 33037 -
$199,000
- Land
- 12,196 Sq Ft
- $710,714 per Acre
0 Avenue M, Marathon, FL 33050
0 Avenue M, Marathon, FL 33050 -
$170,000
- Land
- 5,662 Sq Ft
- $1,307,692 per Acre
Lot 27 Dorn Rd, Torch Key, FL 33042
Lot 27 Dorn Rd, Torch Key, FL 33042 -
$120,000
800 39th Street Gulf Unit 28, Marathon, FL 33050
800 39th Street Gulf Unit 28, Marathon, FL 33050Sam Williams Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$112,500
- Land
- 2,613 Sq Ft
- $1,875,000 per Acre
0 Lake View Dr Unit 619697, Key Largo, FL 33037
0 Lake View Dr Unit 619697, Key Largo, FL 33037 -
$120,000
- Land
- 8,276 Sq Ft
- $631,579 per Acre
0 Plum Dr Unit R11096053, Marathon, FL 33050
0 Plum Dr Unit R11096053, Marathon, FL 33050 -
$185,000
$9K PRICE DROP- Land
- 6,098 Sq Ft
- $1,321,429 per Acre
657 Colson Dr, Key Largo, FL 33037
657 Colson Dr, Key Largo, FL 33037 -
$199,900
$35K PRICE DROP5555 College Rd Unit 5, Key West, FL 33040
5555 College Rd Unit 5, Key West, FL 33040Jimmy Lane Island Life Realty Experts
-
$170,000
- Land
- 6,534 Sq Ft
- $1,133,333 per Acre
1028 Snapper Ln, Key Largo, FL 33037
1028 Snapper Ln, Key Largo, FL 33037 -
$195,000
$16K PRICE INCREASE- Land
- 5,227 Sq Ft
- $1,625,000 per Acre
10 N Marlin Ave, Key Largo, FL 33037
10 N Marlin Ave, Key Largo, FL 33037 -
$150,000
$60K PRICE DROP125 117th Street Ocean, Marathon, FL 33050
125 117th Street Ocean, Marathon, FL 33050Sam Williams Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$100,000
- Land
- 1.01 Acres
- $99,010 per Acre
0 Acosta Trail Unit MFRS5141973, Sugarloaf Key, FL 33042
0 Acosta Trail Unit MFRS5141973, Sugarloaf Key, FL 33042 -
$190,000
- Land
- 6,000 Acres
- $32 per Acre
1145 Hakluyt Ln, Cudjoe Key, FL 33042
1145 Hakluyt Ln, Cudjoe Key, FL 33042 -
$200,000
- Land
- 6,969 Sq Ft
- $1,250,000 per Acre
0 Apache St, Islamorada, FL 33070
0 Apache St, Islamorada, FL 33070 -
$135,000
- 2 Beds
- 2 Baths
- 748 Sq Ft
1361 Overseas Hwy Unit G5, Marathon, FL 33050
1361 Overseas Hwy Unit G5, Marathon, FL 33050Teri Hiller Coldwell Banker Schmitt RE Co
-
$146,000
- Land
- 2,744 Sq Ft
- $2,317,460 per Acre
Lot 70 5th Avenue Ocean, Marathon, FL 33050
Lot 70 5th Avenue Ocean, Marathon, FL 33050 -
$100,000
- Land
- 30.75 Acres
- $3,252 per Acre
14 67 26 Saddlebunch Key, Saddlebunch, FL 33040
14 67 26 Saddlebunch Key, Saddlebunch, FL 33040 -
$150,000
$25K PRICE DROP- 2 Beds
- 2 Baths
- 980 Sq Ft
1361 Overseas Hwy Unit B8, Marathon, FL 33050
1361 Overseas Hwy Unit B8, Marathon, FL 33050Angela Mitchell Four Star Homes, Inc.
-
$199,900
- 1 Bed
103950 Overseas Hwy Unit RU62, Key Largo, FL 33037
103950 Overseas Hwy Unit RU62, Key Largo, FL 33037Matt Hall TMWRK BROKERAGE LLC
-
$120,000
$15K PRICE DROP- Land
19617 Date Palm Dr, Sugarloaf Key, FL 33042
19617 Date Palm Dr, Sugarloaf Key, FL 33042 -
$169,000
- Land
- 5,199 Sq Ft
- $1,415,700 per Acre
106360 Overseas Hwy, Key Largo, FL 33037
106360 Overseas Hwy, Key Largo, FL 33037 -
$134,000
$10K PRICE DROP12411 Overseas Hwy Unit 36A, Marathon, FL 33050
12411 Overseas Hwy Unit 36A, Marathon, FL 33050Sam Williams Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$169,000
- Land
- 0 Sq Ft
1801 N Roosevelt Blvd, Key West, FL 33040
1801 N Roosevelt Blvd, Key West, FL 33040 -
$175,000
$700K PRICE DROP1466 Overseas Hwy Unit 18, Marathon, FL 33050
1466 Overseas Hwy Unit 18, Marathon, FL 33050Jerry Hughes Beach Club Brokers (KW)
-
$100,000
- Land
- 1.01 Acres
- $99,010 per Acre
0 Mira Rd, Sugerloaf, FL 33042
0 Mira Rd, Sugerloaf, FL 33042 -
$195,000
$30K PRICE DROP12399 Overseas Hwy Unit 41, Marathon, FL 33050
12399 Overseas Hwy Unit 41, Marathon, FL 33050Amy Puto Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$146,000
- Land
- 2,749 Sq Ft
- $2,312,640 per Acre
Lot 70 5th Ave Unit Ocean, Marathon, FL 33050
Lot 70 5th Ave Unit Ocean, Marathon, FL 33050 -
$175,000
12399 Overseas Hwy Unit SLIP 32, Marathon, FL 33050
12399 Overseas Hwy Unit SLIP 32, Marathon, FL 33050Amy Puto Coldwell Banker Schmitt Real Estate Co.
-
$180,000
319 W Shore Dr, Summerland Key, FL 33042
319 W Shore Dr, Summerland Key, FL 33042Francesca Santiago Chavez Keller Williams Key West Compass Realty
-
$199,000
$51K PRICE DROP- Land
- 6,720 Sq Ft
- $1,289,946 per Acre
933 Lobster Ln, Key Largo, FL 33037
933 Lobster Ln, Key Largo, FL 33037 -
$190,000
- Land
- 1.02 Acres
- $186,275 per Acre
Lot 15 bk2 Bad George Rd, Sugarloaf Key, FL 33042
Lot 15 bk2 Bad George Rd, Sugarloaf Key, FL 33042 -
$199,000
$51K PRICE DROP- Land
- 6,720 Sq Ft
- $1,289,946 per Acre
1032 Snapper Ln, Key Largo, FL 33037
1032 Snapper Ln, Key Largo, FL 33037