35 Hancock St Unit 1 Somerville, MA 02144
Porter Square Neighborhood
3
Beds
1
Bath
9,999
Property Information
- 3 units
Property History
| Date | Event | Price | List to Sale | Price per Sq Ft |
|---|---|---|---|---|
| 03/30/2026 03/30/26 | Price Changed | $4,500 | +15.4% | $0 / Sq Ft |
| 04/05/2025 04/05/25 | Price Changed | $3,900 | -6.0% | $0 / Sq Ft |
| 04/02/2025 04/02/25 | For Rent | $4,150 | -5.6% | -- |
| 03/08/2025 03/08/25 | For Rent | $4,395 | +12.7% | -- |
| 03/10/2023 03/10/23 | Rented | $3,900 | 0.0% | -- |
| 03/10/2023 03/10/23 | Under Contract | -- | -- | -- |
| 03/01/2023 03/01/23 | For Rent | $3,900 | +6.8% | -- |
| 04/12/2021 04/12/21 | Rented | $3,650 | 0.0% | -- |
| 04/12/2021 04/12/21 | Under Contract | -- | -- | -- |
| 03/04/2021 03/04/21 | For Rent | $3,650 | 0.0% | -- |
| 05/29/2020 05/29/20 | Rented | $3,650 | +4.3% | -- |
| 03/20/2020 03/20/20 | Price Changed | $3,500 | -10.3% | -- |
| 03/10/2020 03/10/20 | For Rent | $3,900 | -- | -- |