$288,000
135 Wheeler Trail, Statesville, NC 28625
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 1,665 Sq Ft
- Built 2024
Last Sold Summary
- 2% Below List Price
- $173/SF
- 12 Days On Market
Last Listing Agent Cheryl Pierce Lennar Sales Corp
$288,000
135 Wheeler Trail, Statesville, NC 28625
Last Sold Summary
Last Listing Agent Cheryl Pierce Lennar Sales Corp
$309,000
804 Candy Dr, Statesville, NC 28677
Last Sold Summary
Last Listing Agent Maria Wilhelm DR Horton Inc
$280,000
816 Wellwood Ave, Statesville, NC 28677
Last Sold Summary
Current Estimated Value $277,129
Last Listing Agent Kaitlyn Mundy Lewis And Kirk Realty LLC
$420,000
111 Painted Bunting Dr, Troutman, NC 28166
Last Sold Summary
Current Estimated Value $427,313
Last Listing Agent Jeff Nicholson NorthGroup Real Estate
$427,000
203 Giant Oak Ave, Statesville, NC 28677
Last Sold Summary
Last Listing Agent Maria Wilhelm DR Horton Inc
$287,500
110 White Apple Way, Statesville, NC 28625
Last Sold Summary
Current Estimated Value $291,422
Last Listing Agent Anne Marie Harden HomeSmart Expert Realty
$279,900
215 Magnolia St, Statesville, NC 28677
Last Sold Summary
Current Estimated Value $279,860
Last Listing Agent Sally Sutherland Lake Norman Realty, Inc.
$304,900
104 Peppervine Ln, Statesville, NC 28625
Last Sold Summary
Current Estimated Value $305,605
Last Listing Agent Nancy Braun Showcase Realty LLC
$399,000
215 Giant Oak Ave, Statesville, NC 28677
Last Sold Summary
Last Listing Agent Maria Wilhelm DR Horton Inc
$345,000
105 Altondale Dr, Statesville, NC 28625
Last Sold Summary
Current Estimated Value $400,728
Last Listing Agent Aimee Hagler Coldwell Banker Realty
$510,000
239 N Mulberry St, Statesville, NC 28677