$226,000
220 Cortina Way, Pittsburgh, PA 15234
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,521 Sq Ft
- Built 1880
Last Sold Summary
- 3% Above List Price
- $149/SF
- 48 Days On Market
Current Estimated Value $215,717
Last Listing Agent Lauren Coulter HOWARD HANNA REAL ESTATE SERVICES
$226,000
220 Cortina Way, Pittsburgh, PA 15234
Last Sold Summary
Current Estimated Value $215,717
$270,000
144 N Dithridge St Unit 814, Pittsburgh, PA 15213
Last Sold Summary
Current Estimated Value $268,685
Last Listing Agent Rick Soria, Jr. HOWARD HANNA REAL ESTATE SERVICES
$387,000
320 Fort Duquesne Blvd Unit 23L, Pittsburgh, PA 15222
Last Sold Summary
Last Listing Agent Joe Yost COMPASS PENNSYLVANIA, LLC
$235,000
400 Redwood Ct Unit 108E, Pittsburgh, PA 15202
Last Sold Summary
Current Estimated Value $243,663
Last Listing Agent Rosina Scalamogna HOWARD HANNA REAL ESTATE SERVICES
$280,000
492 Madison Ave, Carnegie, PA 15106
Last Sold Summary
Current Estimated Value $295,123
Last Listing Agent Chrissie Cole REALTY ONE GROUP GOLD STANDARD
$305,000
92 Skyvue Dr, Pittsburgh, PA 15234
Last Sold Summary
Current Estimated Value $303,370
Last Listing Agent Amanda Gomez RE/MAX SELECT REALTY
$106,300
232 Birmingham Ave, Pittsburgh, PA 15210
Last Sold Summary
Current Estimated Value $109,599
Last Listing Agent Jayme Laughlin REALTY ONE GROUP PLATINUM
$90,000
1220 Mutual St, Pittsburgh, PA 15204
Last Sold Summary
Current Estimated Value $95,746
Last Listing Agent Kristen Stoltz DEACON & HOOVER REAL ESTATE ADVISORS LLC
$165,000
1607 Fredell St, Pittsburgh, PA 15210
Last Sold Summary
Current Estimated Value $147,149