New Construction Homes for Sale in 70583, LA
-
-
-
-
-
$144,900 Lot/Land
600 Blk Fenetre Rd, Scott, LA 70583
- 3 Acres
- $48,300 per Acre
-
$649,900 Custom Home
183 Cypress Bend Rd, Scott, LA 70583
- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,746 Sq Ft
-
$259,000 Manufactured Home
317 Facile Rd, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,920 Sq Ft
-
$340,000 Custom Home
119 Chase Dr, Scott, LA 70583
- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,780 Sq Ft
-
$235,999 Custom Home
108 Ridgedale Aly, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,171 Sq Ft
-
$236,715 Custom Home
124 Frontier Ln, Scott, LA 70583
- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,101 Sq Ft
-
$227,999 Custom Home
104 Ridgedale Aly, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,106 Sq Ft
-
$227,999 Custom Home
110 Ridgedale Aly, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,106 Sq Ft
-
$335,000 Custom Home
130 Chase Dr, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,712 Sq Ft
-
$315,000 Custom Home
111 Offord St, Lafayette, LA 70506
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 1,742 Sq Ft
-
$236,715 Custom Home
128 Frontier Ln, Scott, LA 70583
- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,101 Sq Ft
-
$338,000 Custom Home
125 Chase Dr, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,776 Sq Ft
-
$239,999 Custom Home
130 Frontier Ln, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,124 Sq Ft
-
$236,715 Custom Home
126 Frontier Ln, Scott, LA 70583
- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,101 Sq Ft
-
$236,715 Custom Home
122 Frontier Ln, Scott, LA 70583
- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,101 Sq Ft
-
$249,999 Custom Home
102 Ridgedale Aly, Scott, LA 70583
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,255 Sq Ft
-
$1,357,750 Lot/Land
405 Rue Bon Secours, Scott, LA 70583
- 54.31 Acres
- $25,000 per Acre
-
$349,000 Lot/Land
700 Mills St, Scott, LA 70583
- 4.62 Acres
- $75,541 per Acre
-
$823,000 Lot/Land
1807 Apollo Rd, Scott, LA 70583
- 1.65 Acres
- $498,788 per Acre
-
$105,000 Lot/Land
112 Breakers Way, Scott, LA 70583
- 8,276 Sq Ft
- $552,632 per Acre
-
$195,500 Lot/Land
200 Rich Angel Dr, Carencro, LA 70520
- 0 Sq Ft
-
$48,000 Lot/Land
5100 Blk W Congress St Unit A, Scott, LA 70583
- 0 Sq Ft
-
$194,620 Lot/Land
303 Ambassador Caffery Pkwy, Scott, LA 70583
- 27,878 Sq Ft
- $304,094 per Acre
-
$440,800 Lot/Land
302 S Bud St, Scott, LA 70583
- 2.38 Acres
- $185,210 per Acre
-
$105,000 Lot/Land
114 Breakers Way, Scott, LA 70583
- 8,276 Sq Ft
- $552,632 per Acre
-
$294,750 Lot/Land
Tbd Saul Dr, Lafayette, LA 70583
- 19.65 Acres
- $15,000 per Acre
-
$140,000 Lot/Land
3808 W Gloria Switch Rd, Church Point, LA 70525
- 5.6 Acres
- $25,000 per Acre
-
$30,000 Lot/Land
210 Gaynor Dr, Scott, LA 70583
- 12,750 Sq Ft
- $102,494 per Acre
-
$150,000 Lot/Land
209 D Arceneaux Rd, Scott, LA 70583
- 41,817 Sq Ft
- $156,250 per Acre
-
-
$57,000 Lot/Land
529 Gazette Rd Unit Tract 3, Scott, LA 70583
- 27,007 Sq Ft
- $91,935 per Acre
-
$30,000 Lot/Land
106 Doan Dr, Scott, LA 70583
- 2,556 Sq Ft
- $511,073 per Acre
-
$30,000 Lot/Land
306 Doan Dr, Scott, LA 70583
- 1,572 Sq Ft
- $831,025 per Acre
-
$60,000 Lot/Land
5100 Blk W Congress St Unit B, Scott, LA 70583
- 0 Sq Ft
-
$39,000 Lot/Land
9000 W Gloria Switch Rd, Scott, LA 70583
- 3.46 Acres
- $11,272 per Acre
-
$850,000 Lot/Land
2501 W Willow St, Scott, LA 70583
- 50 Acres
- $17,000 per Acre
Showing Results 1 - 40, Page 1 of 2