$359,891 Sold Nov 11, 2025
16008 Switchgrass Place, Oklahoma City, OK 73170
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,136 Sq Ft
- Built 2025
Move in Ready Sold Summary
- $168/SF
- 49 Days On Market
Ideal Homes Native Plains
16008 Switchgrass Place, Oklahoma City, OK 73170$359,891 Sold Nov 11, 2025
16008 Switchgrass Place, Oklahoma City, OK 73170
Move in Ready Sold Summary
Ideal Homes Native Plains
16008 Switchgrass Place, Oklahoma City, OK 73170$225,000 Sold May 08, 2026
1229 SW 132nd St, Oklahoma City, OK 73170
Last Sold Summary
Current Estimated Value $239,188
Last Listing Agent Kara Ross KW Summit
1229 SW 132nd St, Oklahoma City, OK 73170$859,000 Sold Sep 15, 2025
12800 Endor Ct, Oklahoma City, OK 73170
Last Sold Summary
Current Estimated Value $882,950
Last Listing Agent Kieran Zepu Keller Williams Realty Elite
12800 Endor Ct, Oklahoma City, OK 73170$228,000 Sold Apr 10, 2026
12515 Greenlea Chase W, Oklahoma City, OK 73170
Last Sold Summary
Current Estimated Value $230,138
Last Listing Agent Cheryl Lister EXP Realty LLC (BO)
12515 Greenlea Chase W, Oklahoma City, OK 73170$310,000 Sold Aug 08, 2025
14512 Briarcliff Dr, Oklahoma City, OK 73170
Last Sold Summary
Current Estimated Value $309,754
Last Listing Agent Victoria Warren Bailee & Co. Real Estate
14512 Briarcliff Dr, Oklahoma City, OK 73170$208,000 Sold May 04, 2026
720 SW 155th Place, Oklahoma City, OK 73170
Last Sold Summary
Current Estimated Value $252,726
Last Listing Agent Allison Tran Oklahoma Realty & Management
720 SW 155th Place, Oklahoma City, OK 73170$250,000 Sold Feb 25, 2026
15500 Sandstone Terrace, Oklahoma City, OK 73170
Last Sold Summary
Current Estimated Value $248,752
Last Listing Agent Vanessa Johnson EXP Realty LLC (BO)