$930,000
1462 Overby Rd, Walnut Cove, NC 27052
- 3 Beds
- 3 Baths
- 2,815 Sq Ft
- Built 2001
Last Sold Summary
- 6% Below List Price
- $330/SF
- 68 Days On Market
Current Estimated Value $888,518
Last Listing Agent Nicole Agner Brick & Brass Realty LLC
$930,000
1462 Overby Rd, Walnut Cove, NC 27052
Last Sold Summary
Current Estimated Value $888,518
Last Listing Agent Nicole Agner Brick & Brass Realty LLC
$240,000
2318 Flat Shoals Rd, Germanton, NC 27019
Last Sold Summary
Last Listing Agent Jeff Valentino Valentino Group
$126,200
1376 Harris Rd, Walnut Cove, NC 27052
Last Sold Summary
Last Listing Agent Erin Nelson Keller Williams Realty Elite
$650,000
2790 Mountain View Church Rd, King, NC 27021
Last Sold Summary
Current Estimated Value $640,735
Last Listing Agent Ellen Peric Carolina Farms & Homes Danbury
$25,000
0 Seven Island Rd, Danbury, NC 27016
Last Sold Summary
Last Listing Agent Dale Porter Redfin Corporation
$95,000
0 Seven Springs Rd, Walnut Cove, NC 27052
Last Sold Summary
Last Listing Agent John Shipley Shipley Co LLC
$137,900
0 Bob Mabe Rd, Danbury, NC 27016
Last Sold Summary
Last Listing Agent Jami Southern-Raines Keller Williams Realty Elite
$100,000
0 Red Fox Run Dr, Danbury, NC 27016
Last Sold Summary
Last Listing Agent Jennifer Brandenburg Keller Williams Realty Elite
$182,000
3632 N Carolina 8, Walnut Cove, NC 27052
Last Sold Summary
Last Listing Agent Lauren Hunley Keller Williams Realty Elite
$235,000
3017 Mountain Rd, Walnut Cove, NC 27052
Last Sold Summary
Current Estimated Value $253,398
Last Listing Agent Deleep Paul Keller Williams Realty Elite
$249,900
46.9 AC Seven Island Rd, Danbury, NC 27016