About Abbigail
Transaction History
- 1 Year
- 2 Year
- 5 Year
-
5 Sales
-
1 Sale
Abbigail's Listings and Deals
Recently Sold
-
$235,000 Sold May 15, 2026
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,676 Sq Ft
- 138 Dogwood Ln
- Tifton, GA
- 16% Below List
- $140/SF
- 35 Days On Market
- Current Est. Value $263K
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$245,000 Sold Mar 6, 2026
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,894 Sq Ft
- 64 Hank Mike Rd
- Chula, GA
- 2% Below List
- $129/SF
- 122 Days On Market
- Current Est. Value $259K
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$187,000 Sold Jan 6, 2026
- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,268 Sq Ft
- 5701 Ga Highway 32 E
- Sycamore, GA
- 6% Below List
- $147/SF
- 81 Days On Market
- Current Est. Value $187K
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$95,000 Sold Oct 3, 2025
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,268 Sq Ft
- 124 W End Ave
- Ashburn, GA
- 14% Below List
- $42/SF
- 127 Days On Market
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$245,000 Sold Feb 25, 2025
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,145 Sq Ft
- 235 E Dickey St
- Sycamore, GA
- 2% Below List
- $114/SF
- 28 Days On Market
- Current Est. Value $185K
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$117,900 Sold Jan 10, 2025
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,800 Sq Ft
- 131 E Dasher St
- Sycamore, GA
- 16% Below List
- $66/SF
- 22 Days On Market
- Current Est. Value $133K
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$23,000 Sold Nov 6, 2023
- Land
- 3.87 Acre Lot
- 0 Silver Lake Cir
- Sylvester, GA
- 8% Below List
- 57 Days On Market
Abbigail Moore Pope, The Real Estate Company
-
$95,000 Sold Feb 27, 2023
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,960 Sq Ft
- 246 Silver Lake Cir
- Sylvester, GA
- 7% Above List
- $48/SF
- 2 Days On Market
Abbigail Moore Century 21 Smith Branch, LLC.