Section Image

Alan Miller

HomeSmart
6 Closed Sales
$5.5M Total Value
$450K - $1.6M Price Range
$917.5K Average Price
Prior 5 years

About Alan

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 3

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,222,200
Average Sale Price
$611,100
Price Range
$450K - $772K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$520,000
Average Sale Price
$520,000

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$4,109,700
Average Sale Price
$1,027,425
Price Range
$450K - $1.6M

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,395,000
Average Sale Price
$697,500
Price Range
$520K - $875K

Alan's Listings and Deals

Agent License: Arizona SA711332000

Alan Miller