Section Image

Alma Garcia

Haggerty Company
20 Closed Sales
$4.2M Total Value
$160K - $313K Price Range
$210K Average Price
Prior 5 years

About Alma

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 15

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$185,000
Average Sale Price
$185,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$345,000
Average Sale Price
$172,500
Price Range
$160K - $185K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$1,060,950
Average Sale Price
$212,190
Price Range
$144K - $276K

Seller Deals

Total Deals
7
Total Value
$1,348,400
Average Sale Price
$192,629
Price Range
$160K - $265K

Buyer Deals

Total Deals
13
Total Value
$2,851,610
Average Sale Price
$219,355
Price Range
$144K - $313K

Production Over Time

5 Year View

Alma's Listings and Deals

Agent Photo

Alma Garcia