Section Image

Cary Bourland

Momentum Realty Group
11 Closed Sales
$5.9M Total Value
$379K - $799K Price Range
$540.1K Average Price
Prior 5 years

About Cary

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 15

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$884,000
Average Sale Price
$442,000
Price Range
$379K - $505K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,287,000
Average Sale Price
$643,500
Price Range
$630K - $657K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$884,000
Average Sale Price
$442,000
Price Range
$379K - $505K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,287,000
Average Sale Price
$643,500
Price Range
$630K - $657K

Seller Deals

Total Deals
7
Total Value
$3,350,000
Average Sale Price
$478,571
Price Range
$121K - $705K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$2,591,000
Average Sale Price
$647,750
Price Range
$505K - $799K

Cary's Listings and Deals

Cary Bourland