Section Image

Craig Wigginton

SUNDANCE REALTY LLC
13 Closed Sales
$6.7M Total Value
$350K - $880K Price Range
$511.7K Average Price
Prior 5 years

About Craig

Home Types: House, Manufactured, Lot/Land
Years of Experience: 16

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$549,650
Average Sale Price
$274,825
Price Range
$140K - $410K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$764,000
Average Sale Price
$382,000
Price Range
$350K - $414K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$549,650
Average Sale Price
$274,825
Price Range
$140K - $410K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$764,000
Average Sale Price
$382,000
Price Range
$350K - $414K

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,289,700
Average Sale Price
$457,940
Price Range
$140K - $695K

Buyer Deals

Total Deals
8
Total Value
$4,361,900
Average Sale Price
$545,238
Price Range
$260K - $880K

Craig's Listings and Deals

Agent Photo

Craig Wigginton