Section Image

Dale Medlin

Schwartz Realty, Inc.
9 Closed Sales
$3.9M Total Value
$255K - $700K Price Range
$429.4K Average Price
Prior 5 years

About Dale

Home Types: House, Townhouse
Years of Experience: 24

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,075,000
Average Sale Price
$537,500
Price Range
$375K - $700K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$330,000
Average Sale Price
$330,000

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,205,000
Average Sale Price
$441,000
Price Range
$255K - $700K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,659,900
Average Sale Price
$414,975
Price Range
$330K - $550K

Dale's Listings and Deals

Dale Medlin