Section Image

Darrell Hignite

Hignite & Associates
4 Closed Sales
$1.7M Total Value
$325K - $530K Price Range
$416.3K Average Price
Prior 5 years

About Darrell

Home Types: House, Lot/Land, Manufactured
Years of Experience: 16

Transaction History

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$400,000
Average Sale Price
$400,000

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$810,000
Average Sale Price
$405,000
Price Range
$400K - $410K

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$530,000
Average Sale Price
$530,000

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,135,000
Average Sale Price
$378,333
Price Range
$325K - $410K

Darrell's Listings and Deals

Darrell Hignite