Section Image

David Dixon

GRECO REAL ESTATE
7 Closed Sales
$9.7M Total Value
$405K - $5.6M Price Range
$1.4M Average Price
Prior 5 years

About David

Home Types: House, Condo
Years of Experience: 4

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$761,000
Average Sale Price
$761,000

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$405,000
Average Sale Price
$405,000

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$761,000
Average Sale Price
$761,000

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$855,000
Average Sale Price
$427,500
Price Range
$405K - $450K

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$6,841,000
Average Sale Price
$2,280,333
Price Range
$530K - $5.6M

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$2,880,000
Average Sale Price
$720,000
Price Range
$405K - $1.6M

David's Listings and Deals

David Dixon