Section Image

David Kaufmann

Century 21 Circle
10 Closed Sales
$7.9M Total Value
$75K - $1.4M Price Range
$792.8K Average Price
Prior 5 years

About David

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 15

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$785,000
Average Sale Price
$392,500
Price Range
$75K - $710K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$605,000
Average Sale Price
$605,000

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$2,322,500
Average Sale Price
$580,625
Price Range
$75K - $908K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,505,000
Average Sale Price
$752,500
Price Range
$605K - $900K

Seller Deals

Total Deals
7
Total Value
$5,072,500
Average Sale Price
$724,643
Price Range
$75K - $1.1M

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$2,855,000
Average Sale Price
$951,667
Price Range
$605K - $1.4M

David's Listings and Deals

David Kaufmann