Section Image

Derek Hutchison

Simply Vegas
10 Closed Sales
$8.9M Total Value
$395K - $1.6M Price Range
$892.7K Average Price
Prior 5 years

About Derek

Home Types: House

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$512,000
Average Sale Price
$512,000

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$3,126,000
Average Sale Price
$1,042,000
Price Range
$395K - $1.6M

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$512,000
Average Sale Price
$512,000

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$3,126,000
Average Sale Price
$1,042,000
Price Range
$395K - $1.6M

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,223,000
Average Sale Price
$611,500
Price Range
$512K - $711K

Buyer Deals

Total Deals
8
Total Value
$7,703,990
Average Sale Price
$962,999
Price Range
$395K - $1.6M

Production Over Time

5 Year View

Derek's Listings and Deals

Agent License: Nevada S.0194035

Derek Hutchison