Section Image

Doug Underwood

HomeSmart
4 Closed Sales
$3.6M Total Value
$485K - $1.3M Price Range
$903.8K Average Price
Prior 5 years

About Doug

Home Types: House
Years of Experience: 16

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$980,000
Average Sale Price
$980,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$2,270,000
Average Sale Price
$1,135,000
Price Range
$980K - $1.3M

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$860,000
Average Sale Price
$860,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$2,270,000
Average Sale Price
$1,135,000
Price Range
$980K - $1.3M

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,345,000
Average Sale Price
$672,500
Price Range
$485K - $860K

Doug's Listings and Deals

Doug Underwood