Section Image

Federico Couso

EquiEstate, Corp.
9 Closed Sales
$5.6M Total Value
$395K - $994.9K Price Range
$617.5K Average Price
Prior 5 years

About Federico

Home Types: House
Years of Experience: 20

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,504,900
Average Sale Price
$752,450
Price Range
$510K - $995K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$479,900
Average Sale Price
$479,900

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$2,216,900
Average Sale Price
$738,967
Price Range
$510K - $995K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,415,900
Average Sale Price
$707,950
Price Range
$480K - $936K

Seller Deals

Total Deals
6
Total Value
$3,576,900
Average Sale Price
$596,150
Price Range
$395K - $995K

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,980,900
Average Sale Price
$660,300
Price Range
$480K - $936K

Federico's Listings and Deals

Federico Couso