Section Image

Frank Auciello

Villanova Realty
15 Closed Sales
$10.5M Total Value
$490K - $1.1M Price Range
$702.3K Average Price
Prior 5 years

About Frank

Home Types: House, Lot/Land, MultiFamily, Townhouse

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$2,235,000
Average Sale Price
$745,000
Price Range
$490K - $875K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,019,000
Average Sale Price
$509,500
Price Range
$425K - $594K

Seller Deals

Total Deals
8
Total Value
$5,715,000
Average Sale Price
$714,375
Price Range
$245K - $1M

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,019,000
Average Sale Price
$509,500
Price Range
$425K - $594K

Seller Deals

Total Deals
12
Total Value
$8,916,000
Average Sale Price
$743,000
Price Range
$245K - $1.1M

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,619,000
Average Sale Price
$539,667
Price Range
$425K - $600K

Production Over Time

5 Year View

Frank's Listings and Deals

Frank Auciello