Section Image

Fred Rico

Long Realty
24 Closed Sales
$8.6M Total Value
$255.6K - $640K Price Range
$356.9K Average Price
Prior 5 years

About Fred

Home Types: House, Townhouse

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
6
Total Value
$1,768,310
Average Sale Price
$294,718
Price Range
$178K - $415K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$936,000
Average Sale Price
$468,000
Price Range
$317K - $619K

Seller Deals

Total Deals
11
Total Value
$3,714,310
Average Sale Price
$337,665
Price Range
$178K - $485K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,341,000
Average Sale Price
$468,200
Price Range
$315K - $640K

Seller Deals

Total Deals
16
Total Value
$5,489,210
Average Sale Price
$343,076
Price Range
$178K - $485K

Buyer Deals

Total Deals
8
Total Value
$3,077,380
Average Sale Price
$384,673
Price Range
$235K - $640K

Fred's Listings and Deals

Fred Rico