Section Image

Hannah Babcock

RE/MAX Components
27 Closed Sales
$8.9M Total Value
$216K - $600K Price Range
$330.7K Average Price
Prior 5 years

About Hannah

Home Types: House, Townhouse
Years of Experience: 3

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,040,000
Average Sale Price
$260,000
Price Range
$165K - $330K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,745,000
Average Sale Price
$436,250
Price Range
$375K - $485K

Seller Deals

Total Deals
8
Total Value
$2,454,000
Average Sale Price
$306,750
Price Range
$165K - $520K

Buyer Deals

Total Deals
8
Total Value
$3,005,900
Average Sale Price
$375,738
Price Range
$216K - $485K

Seller Deals

Total Deals
16
Total Value
$5,050,000
Average Sale Price
$315,625
Price Range
$165K - $600K

Buyer Deals

Total Deals
11
Total Value
$3,879,900
Average Sale Price
$352,718
Price Range
$200K - $485K

Hannah's Listings and Deals

Agent Photo

Hannah Babcock