About Jaelyn
Transaction History
- 1 Year
- 2 Year
- 5 Year
-
1 Sale
-
1 Sale
Jaelyn's Listings and Deals
Recently Sold
-
$154,000 Sold Jul 9, 2025
- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,747 Sq Ft
- 511 E Church St
- Greeneville, TN
- 12% Below List
- $88/SF
- 2 Days On Market
- Current Est. Value $170K
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$254,900 Sold Jun 2, 2025
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,512 Sq Ft
- 495 Piney Grove Rd
- Greeneville, TN
- 4% Below List
- $169/SF
- 37 Days On Market
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$125,000 Sold May 17, 2024
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,496 Sq Ft
- 156 Troy Morelock Ln
- Greeneville, TN
- $84/SF
- 0 Days On Market
- Current Est. Value $155K
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$128,700 Sold May 6, 2024
- 2 Beds
- 1 Bath
- 828 Sq Ft
- 1109 W Irish St
- Greeneville, TN
- 5% Below List
- $155/SF
- 38 Days On Market
- Current Est. Value $121K
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$10,000 Sold Apr 23, 2024
- Land
- 2.12 Acre Lot
- Tbd Troy Morelock Ln
- Greeneville, TN
- 0 Days On Market
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$45,000 Sold May 15, 2023
- Land
- 3.07 Acre Lot
- 1520 Pates Hill Rd
- Mosheim, TN
- 38% Below List
- 190 Days On Market
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$100,000 Sold Feb 9, 2023
- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,747 Sq Ft
- 511 E Church St
- Greeneville, TN
- 20% Below List
- $57/SF
- 48 Days On Market
- Current Est. Value $170K
Jaelyn Casteel Property Advisors
-
$174,900 Sold Feb 8, 2023
- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,160 Sq Ft
- 610 Race St
- Unit 2
- Elizabethton, TN
- 8% Below List
- $151/SF
- 74 Days On Market
- Current Est. Value $226K
Jaelyn Casteel Property Advisors