Section Image

John Poggas

Optimal Realty Inc
7 Closed Sales
$2.7M Total Value
$170K - $690K Price Range
$387.9K Average Price
Prior 5 years

About John

Home Types: Condo, House
Years of Experience: 19

Transaction History

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$568,000
Average Sale Price
$284,000
Price Range
$183K - $385K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$437,500
Average Sale Price
$218,750
Price Range
$170K - $268K

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,118,000
Average Sale Price
$372,667
Price Range
$183K - $550K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$437,500
Average Sale Price
$218,750
Price Range
$170K - $268K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,278,000
Average Sale Price
$455,600
Price Range
$183K - $690K

John's Listings and Deals

Agent Photo

John Poggas