Section Image

Ken Close

TIG REALTY LLC
15 Closed Sales
$7.5M Total Value
$250K - $1.1M Price Range
$503.2K Average Price
Prior 5 years

About Ken

Home Types: House
Years of Experience: 12

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$495,000
Average Sale Price
$495,000

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$437,900
Average Sale Price
$437,900

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$495,000
Average Sale Price
$495,000

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,287,900
Average Sale Price
$643,950
Price Range
$438K - $850K

Seller Deals

Total Deals
12
Total Value
$6,069,500
Average Sale Price
$505,792
Price Range
$225K - $1.1M

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,478,000
Average Sale Price
$492,667
Price Range
$190K - $850K

Production Over Time

5 Year View

Ken's Listings and Deals

Agent Photo

Ken Close