Section Image

Michael Coin

Keller Williams Elite
7 Closed Sales
$866K Total Value
$11.5K - $225K Price Range
$123.8K Average Price
Prior 5 years

About Michael

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 2

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$225,000
Average Sale Price
$112,500
Price Range
$35K - $190K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$225,000
Average Sale Price
$225,000

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$461,500
Average Sale Price
$115,375
Price Range
$12K - $225K

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$404,900
Average Sale Price
$134,967
Price Range
$50K - $225K

Michael's Listings and Deals

Michael Coin