Section Image

Michael Forte

FUTURE HOME REALTY INC
9 Closed Sales
$3.7M Total Value
$285K - $620K Price Range
$408.8K Average Price
Prior 5 years

About Michael

Home Types: House, Condo
Years of Experience: 18

Transaction History

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$455,000
Average Sale Price
$455,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$833,900
Average Sale Price
$416,950
Price Range
$314K - $520K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$825,000
Average Sale Price
$412,500
Price Range
$370K - $455K

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,273,900
Average Sale Price
$454,780
Price Range
$314K - $620K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,405,000
Average Sale Price
$351,250
Price Range
$285K - $455K

Michael's Listings and Deals

Agent Photo

Michael Forte