Section Image

Michael Kothe

Real Estate Plus
22 Closed Sales
$10.3M Total Value
$225K - $1.6M Price Range
$468K Average Price
Prior 5 years

About Michael

Home Types: Lot/Land, House, Condo
Years of Experience: 19

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,104,000
Average Sale Price
$552,000
Price Range
$505K - $599K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$1,550,000
Average Sale Price
$1,550,000

Seller Deals

Total Deals
6
Total Value
$3,220,500
Average Sale Price
$536,750
Price Range
$390K - $699K

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$1,550,000
Average Sale Price
$1,550,000

Seller Deals

Total Deals
17
Total Value
$7,229,900
Average Sale Price
$425,288
Price Range
$90K - $851K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$3,067,000
Average Sale Price
$613,400
Price Range
$170K - $1.6M

Michael's Listings and Deals

Michael Kothe