Section Image

Michael Pires

MPires Realty, LLC
7 Closed Sales
$5.3M Total Value
$445K - $1.6M Price Range
$760.7K Average Price
Prior 5 years

About Michael

Home Types: House, Townhouse
Years of Experience: 16

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$625,000
Average Sale Price
$625,000

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$3,380,000
Average Sale Price
$845,000
Price Range
$445K - $1.6M

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$625,000
Average Sale Price
$625,000

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$3,380,000
Average Sale Price
$845,000
Price Range
$445K - $1.6M

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,335,000
Average Sale Price
$667,500
Price Range
$625K - $710K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$3,990,000
Average Sale Price
$798,000
Price Range
$445K - $1.6M

Michael's Listings and Deals

Michael Pires