Section Image

Minnie chen

Priority Realty
31 Closed Sales
$11.4M Total Value
$190.5K - $1.2M Price Range
$367.3K Average Price
Prior 5 years

About Minnie

Home Types: House, Townhouse, Condo

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$2,085,000
Average Sale Price
$695,000
Price Range
$355K - $1.2M

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$695,000
Average Sale Price
$347,500
Price Range
$340K - $355K

Seller Deals

Total Deals
7
Total Value
$3,284,000
Average Sale Price
$469,143
Price Range
$158K - $1.2M

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$1,773,000
Average Sale Price
$354,600
Price Range
$335K - $389K

Seller Deals

Total Deals
12
Total Value
$5,005,500
Average Sale Price
$417,125
Price Range
$158K - $1.2M

Buyer Deals

Total Deals
19
Total Value
$6,379,890
Average Sale Price
$335,784
Price Range
$191K - $628K

Production Over Time

5 Year View

Minnie's Listings and Deals

Minnie chen