Section Image

Richard Abdulla

Century 21 Homestar
21 Closed Sales
$5.9M Total Value
$79.9K - $800K Price Range
$279.9K Average Price
Prior 5 years

About Richard

Home Types: House, Condo, Lot/Land, MultiFamily
Years of Experience: 18

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,122,500
Average Sale Price
$374,167
Price Range
$270K - $570K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,020,000
Average Sale Price
$510,000
Price Range
$220K - $800K

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,122,500
Average Sale Price
$374,167
Price Range
$270K - $570K

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,490,000
Average Sale Price
$496,667
Price Range
$220K - $800K

Seller Deals

Total Deals
13
Total Value
$2,768,501
Average Sale Price
$212,962
Price Range
$20K - $570K

Buyer Deals

Total Deals
8
Total Value
$3,110,000
Average Sale Price
$388,750
Price Range
$175K - $800K

Richard's Listings and Deals

Richard Abdulla