Section Image

Robert Hess

RE/MAX Elevated Realty
15 Closed Sales
$6.7M Total Value
$150K - $3.1M Price Range
$512.6K Average Price
Prior 5 years

About Robert

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 19

Transaction History

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$325,000
Average Sale Price
$325,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$471,000
Average Sale Price
$235,500
Price Range
$222K - $249K

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$774,995
Average Sale Price
$258,332
Price Range
$150K - $325K

Seller Deals

Total Deals
8
Total Value
$4,820,499
Average Sale Price
$688,643
Price Range
$222K - $3.1M

Buyer Deals

Total Deals
6
Total Value
$1,843,745
Average Sale Price
$307,291
Price Range
$150K - $455K

Production Over Time

5 Year View

Robert's Listings and Deals

Robert Hess