Section Image

Tad Johnson

Avalon Alliance
7 Closed Sales
$1.8M Total Value
$115K - $685K Price Range
$263.4K Average Price
Prior 5 years

About Tad

Home Types: House, MultiFamily

Transaction History

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$685,000
Average Sale Price
$685,000

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$940,000
Average Sale Price
$470,000
Price Range
$255K - $685K

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$533,500
Average Sale Price
$177,833
Price Range
$115K - $225K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,310,000
Average Sale Price
$327,500
Price Range
$135K - $685K

Tad's Listings and Deals

Tad Johnson