Section Image

Thomas Olson

Olson Brokerage
17 Closed Sales
$7.4M Total Value
$325K - $690K Price Range
$436.4K Average Price
Prior 5 years

About Thomas

Home Types: House
Years of Experience: 16

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$690,000
Average Sale Price
$690,000

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$945,000
Average Sale Price
$315,000
Price Range
$235K - $385K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,098,000
Average Sale Price
$549,000
Price Range
$408K - $690K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,604,215
Average Sale Price
$401,054
Price Range
$235K - $659K

Seller Deals

Total Deals
11
Total Value
$4,907,760
Average Sale Price
$446,160
Price Range
$275K - $690K

Buyer Deals

Total Deals
6
Total Value
$2,511,715
Average Sale Price
$418,619
Price Range
$235K - $659K

Production Over Time

5 Year View

Thomas' Listings and Deals

Thomas Olson