$354,900 Sold Feb 19, 2026
44 Cider Mill Dr, Ashville, OH 43103
- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,771 Sq Ft
- Built 2026
Move in Ready Sold Summary
- $200/SF
- 16 Days On Market
Current Estimated Value $369,333
D.R. Horton Walnut Mill
44 Cider Mill Dr, Ashville, OH 43103$354,900 Sold Feb 19, 2026
44 Cider Mill Dr, Ashville, OH 43103
Move in Ready Sold Summary
Current Estimated Value $369,333
D.R. Horton Walnut Mill
44 Cider Mill Dr, Ashville, OH 43103$331,990 Sold Feb 17, 2026
5026 Farmhouse Rd Unit 36460355, South Bloomfield, OH 43103
Last Sold Summary
5026 Farmhouse Rd Unit 36460355, South Bloomfield, OH 43103
$395,000 Sold Mar 20, 2026
234 Dowler Dr, South Bloomfield, OH 43103
Last Sold Summary
Current Estimated Value $398,526
Last Listing Agent Christopher Cook Red 1 Realty
234 Dowler Dr, South Bloomfield, OH 43103$255,000 Sold Aug 01, 2025
4425 Ashville Fairfield Rd, Ashville, OH 43103
Last Sold Summary
Current Estimated Value $246,401
Last Listing Agent Chelse Sherman Altare Realty, LLC
4425 Ashville Fairfield Rd, Ashville, OH 43103$410,000 Sold Apr 27, 2026
5503 Violet St, South Bloomfield, OH 43103
Last Sold Summary
Current Estimated Value $427,717
Last Listing Agent Jennifer Bertagna Coldwell Banker Realty
5503 Violet St, South Bloomfield, OH 43103
$346,990 Sold Feb 05, 2026
5237 Karst Cir Unit 36487917, South Bloomfield, OH 43103
Last Sold Summary
5237 Karst Cir Unit 36487917, South Bloomfield, OH 43103
$459,900 Sold Aug 06, 2025
30 Erin Hills Rd, South Bloomfield, OH 43103
Last Sold Summary
Current Estimated Value $459,333
Last Listing Agent Courtney Mitchell RE/MAX Premier Choice
30 Erin Hills Rd, South Bloomfield, OH 43103$461,989 Sold Sep 19, 2025