Monroe, LA Homes for Sale with No HOA Fee
-
-
$455,000
- 3 Beds
- 3.5 Baths
- 2,842 Sq Ft
1407 Emerson St, Monroe, LA 71201
1407 Emerson St, Monroe, LA 71201
Ashley Hubenthal
John Rea Realty
(318) 242-8226
-
$188,000
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,912 Sq Ft
1911 Scott St, Monroe, LA 71201
1911 Scott St, Monroe, LA 71201
Brian Bendily
John Rea Realty
(318) 496-6967
-
$20,000
- Land
- 42,688 Sq Ft
- $20,408 per Acre
0 Riverbarge St, Monroe, LA 71202
0 Riverbarge St, Monroe, LA 71202 -
$195,000
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 2,881 Sq Ft
105 Humble Cir, Monroe, LA 71203
105 Humble Cir, Monroe, LA 71203
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 749-6333
-
$90,000
- 3 Beds
- 1.5 Baths
- 1,256 Sq Ft
1607 Burroughs St, Monroe, LA 71202
1607 Burroughs St, Monroe, LA 71202
Kristen LeDent
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 718-9230
-
$195,000
Open Sun 2PM - 4PM- 2 Beds
- 2 Baths
- 1,951 Sq Ft
1506 N 3rd St, Monroe, LA 71201
1506 N 3rd St, Monroe, LA 71201
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 545-1593
-
$115,000
$5K PRICE DROP- 2 Beds
- 1 Bath
- 1,343 Sq Ft
158 Barbara Dr, Monroe, LA 71203
158 Barbara Dr, Monroe, LA 71203
Micah Dye
Re/Max Premier Realty
(318) 498-6126
-
$85,000
$10K PRICE DROP- 2 Beds
- 1 Bath
- 998 Sq Ft
310 Tennessee St, Monroe, LA 71203
310 Tennessee St, Monroe, LA 71203
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 246-4152
-
$185,000
$115K PRICE DROP- Land
- 17,424 Sq Ft
- $462,500 per Acre
1201 Orange St, Monroe, LA 71202
1201 Orange St, Monroe, LA 71202 -
$209,900
- Land
- 17,424 Sq Ft
- $524,750 per Acre
1707 Toulouse Dr, Monroe, LA 71201
1707 Toulouse Dr, Monroe, LA 71201 -
$753,000
$7K PRICE DROP- 5 Beds
- 4 Baths
- 5,729 Sq Ft
1396 Frenchmans Bend Rd, Monroe, LA 71203
1396 Frenchmans Bend Rd, Monroe, LA 71203
John Michael Sampognaro
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 599-6499
-
$38,000
- Land
- 2.2 Acres
- $17,273 per Acre
0 Marshall Dr Unit Memorial Dr. & Stacy, Monroe, LA 71202
0 Marshall Dr Unit Memorial Dr. & Stacy, Monroe, LA 71202 -
$179,000
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,900 Sq Ft
535 Shady Ln, Monroe, LA 71203
535 Shady Ln, Monroe, LA 71203
Robert Wilson
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 889-3150
-
$220,000
$5K PRICE DROP- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,285 Sq Ft
701 Roselawn Ave, Monroe, LA 71201
701 Roselawn Ave, Monroe, LA 71201
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 708-8717
-
$94,500
$11K PRICE DROP- Land
- 17,424 Sq Ft
- $236,250 per Acre
7208 Egret Landing, Monroe, LA 71203
7208 Egret Landing, Monroe, LA 71203 -
$134,999
- Land
- 18,730 Sq Ft
- $313,951 per Acre
1211 E Frenchmans Bend Rd, Monroe, LA 71203
1211 E Frenchmans Bend Rd, Monroe, LA 71203 -
$229,900
- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,853 Sq Ft
3301 Westminister Ave, Monroe, LA 71201
3301 Westminister Ave, Monroe, LA 71201
Kelley Oakley
John Rea Realty
(318) 650-6531
-
$80,000
$10K PRICE DROP- Studio
3212 White St, Monroe, LA 71203
3212 White St, Monroe, LA 71203
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 495-8802
-
$135,000
$10K PRICE DROP- 3 Beds
- 1.5 Baths
- 1,314 Sq Ft
228 Eisenhower Dr, Monroe, LA 71203
228 Eisenhower Dr, Monroe, LA 71203
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 702-8496
-
-
$208,500
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,128 Sq Ft
100 Captain Kidd Dr, Monroe, LA 71203
100 Captain Kidd Dr, Monroe, LA 71203
Brian Bendily
John Rea Realty
(318) 515-7748
-
-
$519,000
$31K PRICE DROP- 5 Beds
- 3.5 Baths
- 4,704 Sq Ft
200 Maison Dr, Monroe, LA 71203
200 Maison Dr, Monroe, LA 71203
Micah Dye
Re/Max Premier Realty
(318) 508-8814
-
$140,000
$10K PRICE DROP- 3 Beds
- 1.5 Baths
- 1,938 Sq Ft
116 Shady Ln, Monroe, LA 71203
116 Shady Ln, Monroe, LA 71203
Robert Wilson
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 504-3831
-
-
$470,000
$80K PRICE DROP- 4 Beds
- 2 Baths
- 3,428 Sq Ft
2718 Point Dr, Monroe, LA 71201
2718 Point Dr, Monroe, LA 71201
Jacob Pearson
Coldwell Banker Group One Realty
(318) 620-2005
-
$238,000
$42K PRICE DROP- Land
- 82 Acres
- $2,902 per Acre
788 Prairie Rd, Monroe, LA 71202
788 Prairie Rd, Monroe, LA 71202 -
-
-
$165,000
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,016 Sq Ft
2207 Elizabeth St, Monroe, LA 71201
2207 Elizabeth St, Monroe, LA 71201
Harrison Lilly
Harrison Lilly
(318) 284-8972
-
$120,000
- 2 Beds
- 1 Bath
- 933 Sq Ft
1812 Filhiol Ave Unit 2804 Renwick street, Monroe, LA 71203
1812 Filhiol Ave Unit 2804 Renwick street, Monroe, LA 71203
Kristen LeDent
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 744-1863
-
$750,000
- 4 Beds
- 3.5 Baths
- 5,894 Sq Ft
374 Stubbs Vinson Rd, Monroe, LA 71203
374 Stubbs Vinson Rd, Monroe, LA 71203
Robert Wilson
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 758-9264
-
$174,900
$10K PRICE DROP- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,255 Sq Ft
122 Westchester Dr, Monroe, LA 71203
122 Westchester Dr, Monroe, LA 71203
Megan Mitchell
Keller Williams Parishwide Partners
(318) 353-7260
-
$175,000
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,740 Sq Ft
911 Downey Ln, Monroe, LA 71201
911 Downey Ln, Monroe, LA 71201
Ashley Hubenthal
John Rea Realty
(318) 749-7736
-
$355,000
- Land
- 30,492 Sq Ft
- $507,143 per Acre
1707 and 1709 Toulouse Dr, Monroe, LA 71201
1707 and 1709 Toulouse Dr, Monroe, LA 71201 -
$57,900
- Land
- 15,681 Sq Ft
- $160,833 per Acre
0 Waters Edge Dr, Monroe, LA 71203
0 Waters Edge Dr, Monroe, LA 71203 -
$50,000
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,393 Sq Ft
1611 N 8th St, Monroe, LA 71201
1611 N 8th St, Monroe, LA 71201
Ashley Hubenthal
John Rea Realty
(318) 749-6190
-
$200,000
- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,237 Sq Ft
101 Lakewood Cir, Monroe, LA 71203