New Construction Homes for Sale in 28031, NC
-
-
Davidson Woods Community
$1,650,000 - $1,895,000
Davidson, NC 28036
- 5 Beds
- 3,783+ Sq Ft
-
Davidson Woods Community
$1,189,000 - $1,274,000
Davidson, NC 28036
- 4 Beds
- 2,658+ Sq Ft
-
$3,849,000 Custom Home
21510 Rio Oro Dr, Cornelius, NC 28031
- 5 Beds
- 5.5 Baths
- 4,507 Sq Ft
-
$981,000 Custom Home
12821 Mayes Rd, Huntersville, NC 28078
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 2,630 Sq Ft
-
$899,000 Custom Home
12817 Mayes Rd, Huntersville, NC 28078
- 3 Beds
- 3.5 Baths
- 2,536 Sq Ft
-
$2,795,000 Custom Home
20200 Rainbow Cir, Cornelius, NC 28031
- 5 Beds
- 5.5 Baths
- 4,845 Sq Ft
-
$419,900 Custom Home
19901 Burton Ln, Cornelius, NC 28031
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 1,504 Sq Ft
-
$1,395,000 Custom Home
13002 Hazelbrook Ln, Cornelius, NC 28031
- 4 Beds
- 3 Baths
- 4,515 Sq Ft
-
$1,195,000 Custom Home
13006 Hazelbrook Ln, Cornelius, NC 28031
- 3 Beds
- 2 Baths
- 2,377 Sq Ft
-
$994,900 Custom Home
12813 Mayes Rd, Huntersville, NC 28078
- 3 Beds
- 2.5 Baths
- 3,020 Sq Ft
-
$3,790,000 Custom Home
20114 Norman Colony Rd, Cornelius, NC 28031
- 6 Beds
- 6.5 Baths
- 7,246 Sq Ft
-
$4,988,400 Custom Home
21422 Bethel Church Rd, Cornelius, NC 28031
- 4 Beds
- 4.5 Baths
- 5,692 Sq Ft
-
$4,300,000 Custom Home
21506 Rio Oro Dr, Cornelius, NC 28031
- 6 Beds
- 8 Baths
- 5,616 Sq Ft
-
$14,500,000 Custom Home
19125 Peninsula Point Dr, Cornelius, NC 28031
- 6 Beds
- 8.5 Baths
- 12,002 Sq Ft
-
$650,000 Lot/Land
17832 Mollypop Ln, Cornelius, NC 28031
- 9,147 Sq Ft
- $3,095,238 per Acre
-
$1,195,000 Lot/Land
19002 Lakehouse Pointe Dr, Cornelius, NC 28031
- 1.21 Acres
- $985,974 per Acre
-
$265,000 Lot/Land
Lot 9 Meridian St Unit 9, Cornelius, NC 28031
- 14,374 Sq Ft
- $803,030 per Acre
-
$595,000 Lot/Land
19711 Bethel Church Rd, Cornelius, NC 28031
- 12,196 Sq Ft
- $2,125,000 per Acre
-
$1,990,000 Lot/Land
7423 Norman Island Dr, Cornelius, NC 28031
- 35,283 Sq Ft
- $2,456,790 per Acre
-
$2,199,000 Lot/Land
18032 Nantz Rd, Cornelius, NC 28031
- 1.01 Acres
- $2,177,228 per Acre
-
$3,700,000 Lot/Land
16318 Belle Isle Dr, Cornelius, NC 28031
- 42,253 Sq Ft
- $3,814,433 per Acre
-
$265,000 Lot/Land
19512 Meridian St, Cornelius, NC 28031
- 14,374 Sq Ft
- $803,030 per Acre
-
$349,000 Lot/Land
18908 Old Statesville Rd Unit 3, Cornelius, NC 28031
- 3.02 Acres
- $115,563 per Acre
-
$750,000 Lot/Land
19623 Oak St, Cornelius, NC 28031
- 30,492 Sq Ft
- $1,071,429 per Acre
-
$720,000 Lot/Land
19832 Mulberry St, Cornelius, NC 28031
- 14,374 Sq Ft
- $2,181,818 per Acre
-
$650,000 Lot/Land
18800 Nantz Rd, Cornelius, NC 28031
- 1.1 Acres
- $590,909 per Acre
-
$415,000 Lot/Land
20128 Zion Ave, Cornelius, NC 28031
- 27,617 Sq Ft
- $654,574 per Acre