Section Image

Alice Ellis

Fathom Realty
18 Closed Sales
$6.9M Total Value
$213K - $830K Price Range
$381.1K Average Price
Prior 5 years

About Alice

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 11

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$250,000
Average Sale Price
$250,000

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$465,000
Average Sale Price
$465,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$463,000
Average Sale Price
$231,500
Price Range
$213K - $250K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,367,000
Average Sale Price
$341,750
Price Range
$250K - $465K

Seller Deals

Total Deals
8
Total Value
$2,607,500
Average Sale Price
$325,938
Price Range
$135K - $825K

Buyer Deals

Total Deals
10
Total Value
$4,251,900
Average Sale Price
$425,190
Price Range
$250K - $830K

Production Over Time

5 Year View

Alice's Listings and Deals

Alice Ellis