Section Image

Dorothy Ward

Rainbow Realty
9 Closed Sales
$2.3M Total Value
$190K - $345K Price Range
$260.9K Average Price
Prior 5 years

About Dorothy

Home Types: House, Townhouse
Years of Experience: 26

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$272,500
Average Sale Price
$272,500

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$345,000
Average Sale Price
$345,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$542,500
Average Sale Price
$271,250
Price Range
$270K - $273K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$663,000
Average Sale Price
$331,500
Price Range
$318K - $345K

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$1,165,500
Average Sale Price
$233,100
Price Range
$190K - $273K

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$1,183,000
Average Sale Price
$295,750
Price Range
$245K - $345K

Dorothy's Listings and Deals

Dorothy Ward