Section Image

John Giacobbe

eXp Realty
71 Closed Sales
$19.9M Total Value
$157.5K - $754K Price Range
$280.6K Average Price
Prior 5 years

About John

Home Types: Lot/Land, House, Condo, MultiFamily

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$440,500
Average Sale Price
$220,250
Price Range
$87K - $354K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$642,000
Average Sale Price
$321,000
Price Range
$222K - $420K

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$799,000
Average Sale Price
$199,750
Price Range
$87K - $354K

Buyer Deals

Total Deals
8
Total Value
$2,488,640
Average Sale Price
$311,080
Price Range
$216K - $420K

Seller Deals

Total Deals
34
Total Value
$8,338,777
Average Sale Price
$245,258
Price Range
$87K - $493K

Buyer Deals

Total Deals
37
Total Value
$11,587,239
Average Sale Price
$313,169
Price Range
$100K - $754K

Production Over Time

5 Year View

John's Listings and Deals

John Giacobbe