Section Image

Kevin Howard

Real Broker
13 Closed Sales
$8.3M Total Value
$355K - $1.5M Price Range
$641.1K Average Price
Prior 5 years

About Kevin

Home Types: House, Lot/Land
Years of Experience: 18

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,695,000
Average Sale Price
$847,500
Price Range
$395K - $1.3M

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$630,000
Average Sale Price
$630,000

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,695,000
Average Sale Price
$847,500
Price Range
$395K - $1.3M

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,045,000
Average Sale Price
$522,500
Price Range
$415K - $630K

Seller Deals

Total Deals
9
Total Value
$5,074,000
Average Sale Price
$563,778
Price Range
$355K - $1.3M

Buyer Deals

Total Deals
4
Total Value
$3,260,000
Average Sale Price
$815,000
Price Range
$415K - $1.5M

Kevin's Listings and Deals

Agent License: California 01841658

Kevin Howard