Section Image

Mease Team

West and Main Homes Inc
16 Closed Sales
$21.8M Total Value
$507K - $3.2M Price Range
$1.4M Average Price
Prior 5 years

About Mease

Home Types: House
Years of Experience: 5

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$725,000
Average Sale Price
$725,000

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,567,500
Average Sale Price
$522,500
Price Range
$507K - $550K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$2,125,000
Average Sale Price
$1,062,500
Price Range
$725K - $1.4M

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,692,436
Average Sale Price
$538,487
Price Range
$507K - $615K

Seller Deals

Total Deals
7
Total Value
$10,973,000
Average Sale Price
$1,567,571
Price Range
$725K - $2.7M

Buyer Deals

Total Deals
9
Total Value
$10,829,436
Average Sale Price
$1,203,271
Price Range
$507K - $3.2M

Mease's Listings and Deals

Mease Team