Section Image

Pete Kanton

HomeSmart
9 Closed Sales
$8.3M Total Value
$335K - $1.6M Price Range
$918.7K Average Price
Prior 5 years

About Pete

Home Types: Condo, House
Years of Experience: 17

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,915,000
Average Sale Price
$957,500
Price Range
$340K - $1.6M

Seller Deals

Total Deals
5
Total Value
$6,344,000
Average Sale Price
$1,268,800
Price Range
$340K - $1.6M

Buyer Deals

Total Deals
1
Total Value
$469,000
Average Sale Price
$469,000

Seller Deals

Total Deals
7
Total Value
$7,029,000
Average Sale Price
$1,004,143
Price Range
$335K - $1.6M

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,239,000
Average Sale Price
$619,500
Price Range
$469K - $770K

Pete's Listings and Deals

Agent Photo

Pete Kanton