Section Image

Raj Pillai

Pillai Realty LLC
14 Closed Sales
$6.8M Total Value
$329K - $879K Price Range
$487.3K Average Price
Prior 5 years

About Raj

Home Types: Townhouse, House, Lot/Land
Years of Experience: 8

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$855,000
Average Sale Price
$855,000

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$849,000
Average Sale Price
$283,000
Price Range
$95K - $400K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,334,000
Average Sale Price
$667,000
Price Range
$479K - $855K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$2,543,010
Average Sale Price
$508,602
Price Range
$95K - $879K

Seller Deals

Total Deals
4
Total Value
$2,197,500
Average Sale Price
$549,375
Price Range
$391K - $855K

Buyer Deals

Total Deals
10
Total Value
$4,624,010
Average Sale Price
$462,401
Price Range
$95K - $879K

Raj's Listings and Deals

Agent Photo

Raj Pillai