Section Image

Ray Davis

9 Closed Sales
$3.9M Total Value
$249.9K - $615K Price Range
$428.6K Average Price
Prior 5 years

About Ray

Home Types: House
Years of Experience: 5

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$955,000
Average Sale Price
$477,500
Price Range
$340K - $615K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,114,609
Average Sale Price
$557,305
Price Range
$550K - $565K

Seller Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,255,000
Average Sale Price
$418,333
Price Range
$300K - $615K

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,114,609
Average Sale Price
$557,305
Price Range
$550K - $565K

Seller Deals

Total Deals
6
Total Value
$2,204,900
Average Sale Price
$367,483
Price Range
$250K - $615K

Buyer Deals

Total Deals
3
Total Value
$1,652,109
Average Sale Price
$550,703
Price Range
$538K - $565K

Production Over Time

5 Year View

Ray's Listings and Deals

Ray Davis