Section Image

Sandy Mann

Latter & Blum
40 Closed Sales
$15.6M Total Value
$219.9K - $830K Price Range
$389.7K Average Price
Prior 5 years

About Sandy

Home Types: Lot/Land, House
Years of Experience: 8

Transaction History

Seller Deals

Total Deals
1
Total Value
$686,400
Average Sale Price
$686,400

Buyer Deals

Total Deals
2
Total Value
$615,000
Average Sale Price
$307,500
Price Range
$295K - $320K

Seller Deals

Total Deals
2
Total Value
$1,084,400
Average Sale Price
$542,200
Price Range
$398K - $686K

Buyer Deals

Total Deals
5
Total Value
$1,820,000
Average Sale Price
$364,000
Price Range
$239K - $526K

Seller Deals

Total Deals
13
Total Value
$4,707,900
Average Sale Price
$362,146
Price Range
$43K - $686K

Buyer Deals

Total Deals
27
Total Value
$10,880,103
Average Sale Price
$402,967
Price Range
$41K - $830K

Production Over Time

5 Year View

Sandy's Listings and Deals

Sandy Mann