$230,000
186 Ashley Dr, Dobson, NC 27017
- 3 Beds
- 1.5 Baths
- 1,234 Sq Ft
- Built 1967
Last Sold Summary
- 15% Below List Price
- $186/SF
- 27 Days On Market
Current Estimated Value $237,413
Last Listing Agent Deidre Rogers Rogers Realty & Auction Co., Inc.
$230,000
186 Ashley Dr, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $237,413
$305,000
215 Arthur Haney Rd, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $100,000
Last Listing Agent Samuel Holder Rogers Realty & Auction Co., Inc.
$160,000
4043 Old Highway 601, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $174,731
Last Listing Agent Michael McDaniel Redfin Corporation
$118,196
146 Hooker Trail, Mount Airy, NC 27030
Last Sold Summary
Current Estimated Value $118,620
Last Listing Agent Mark Rogers Rogers Realty & Auction Co., Inc.
$35,000
TBD Norman Ln, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Last Listing Agent Aldean Snow Snow Realty and Construction
$320,000
306 Pratt Rd, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $321,594
Last Listing Agent Emily Parker R&B Legacy Group
$256,000
3808 Old Highway 601, Mount Airy, NC 27030
Last Sold Summary
Current Estimated Value $253,717
Last Listing Agent Nicole Newman Coldwell Banker Advantage
$25,000
01 Draughn St, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Last Listing Agent Pam Matthews Howard Hanna Allen Tate - Winston Salem
$306,000
1261 Turkey Ford Rd, Mount Airy, NC 27030
Last Sold Summary
Current Estimated Value $307,210
Last Listing Agent Shawn Branch Coldwell Banker Advantage
$230,000
147 Michael Dr, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $230,049
Last Listing Agent Susan Holder Rogers Realty & Auction Co., Inc.
$70,000
209 Serenity Way, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $67,857
Last Listing Agent Terri Bias Terri Bias & Associates Inc
$283,000
1783 Prison Camp Rd, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $285,801
Last Listing Agent Tshonia Pennington LPT Realty, LLC
$320,000
856 Haynes Rd, Elkin, NC 28621
Last Sold Summary
Current Estimated Value $316,102
Last Listing Agent Shelly Logan NorthGroup Real Estate
$338,000
504 Cody Trail, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $389,369
Last Listing Agent Diann Beamer Beamer and Kirkman Realty LLC
$260,000
277 Clover Ln, Mount Airy, NC 27030
Last Sold Summary
Last Listing Agent Ruston Nelson The Granite City Group
$212,500
1834 Zephyr Rd, Dobson, NC 27017
Last Sold Summary
Current Estimated Value $219,254
Last Listing Agent Shawn Branch Coldwell Banker Advantage
$203,500
445 Ridge Rd, Dobson, NC 27017