Waller County TX Homes for Sale
-
-
$319,990
New Construction- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 1,823 Sq Ft
4036 Sun Burst Ln, Brookshire, TX 77493
4036 Sun Burst Ln, Brookshire, TX 77493D.R. Horton Builder -
$995,000
$105K PRICE DROP- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,796 Sq Ft
29007 Dove Ln, Katy, TX 77493
29007 Dove Ln, Katy, TX 77493Katy Michalke Lindemann Real Estate
-
$400,900
New Construction- 5 Beds
- 4 Baths
- 2,837 Sq Ft
4013 Sun Burst Ln, Brookshire, TX 77423
4013 Sun Burst Ln, Brookshire, TX 77423Jared Turner Long Lake Ltd
-
$599,999
$30K PRICE DROP- 4 Beds
- 4 Baths
- 3,170 Sq Ft
7111 Pondhawk Dr, Katy, TX 77493
7111 Pondhawk Dr, Katy, TX 77493Lannie Christensen Realm Real Estate Professionals - Katy
-
$25,000,000
- 11 Beds
- 2.5 Baths
- 4,208 Sq Ft
19204 Fm 359 Rd, Hempstead, TX 77445
19204 Fm 359 Rd, Hempstead, TX 77445Collin Nguyen HomeSmart
-
$456,990
New Construction- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,538 Sq Ft
Lauren Plan at Grange, Katy, TX 77493
413 Dove Meadow Ln Unit 36468437, Katy, TX 77493Chesmar Homes Builder -
$250,000
New Construction $43K PRICE DROP- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,670 Sq Ft
3020 Angelic Rose Ln, Katy, TX 77493
3020 Angelic Rose Ln, Katy, TX 77493Jared Turner Lennar Homes Village Builders, LLC
-
$465,000
$35K PRICE DROP- 1 Bath
- 400 Sq Ft
24433 Fm 1488 Rd, Magnolia, TX 77355
24433 Fm 1488 Rd, Magnolia, TX 77355Jennifer Tucker Land Home and Ranch Realty
-
$369,900
New Construction- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,937 Sq Ft
2009 Blue Mar Dr, Brookshire, TX 77423
2009 Blue Mar Dr, Brookshire, TX 77423Century Communities Builder -
$479,990
New Construction- 5 Beds
- 4 Baths
- 2,650 Sq Ft
Donley Plan at Grange - 45', Katy, TX 77493
409 Dove Meadow Ln Unit 36489830, Katy, TX 77493Newmark Homes Builder -
$280,990
New Construction $24K PRICE DROP- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,761 Sq Ft
1012 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423
1012 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423Starlight Homes Builder -
$634,900
New Construction- 4 Beds
- 3.5 Baths
- 3,069 Sq Ft
3069W Plan at Grange - 60', Katy, TX 77493
429 Dove Meadow Ln Unit 36450921, Katy, TX 77493Perry Homes Builder -
$604,990
New Construction- 3 - 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,652+ Sq Ft
Ansel Plan at Lakeview, Waller, TX 77484
2005 Whispering Oaks Ln Unit 36477436, Waller, TX 77484David Weekley Homes Builder -
$485,000
$10K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,754 Sq Ft
6615 Cottonwood Crest Ln, Katy, TX 77493
6615 Cottonwood Crest Ln, Katy, TX 77493Michael Evans Better Homes and Gardens Real Estate Gary Greene - Katy
-
$396,990
New Construction $20K PRICE DROP- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,846 Sq Ft
Plan 270 at Sunterra Lakes, Brookshire, TX 77423
4012 Shimmer Sol Dr Unit 40268300, Brookshire, TX 77423Long Lake, Ltd. Builder -
$459,900
New Construction $30K PRICE DROP- 5 Beds
- 4 Baths
- 3,519 Sq Ft
2064 Blue Mar Dr, Brookshire, TX 77423
2064 Blue Mar Dr, Brookshire, TX 77423Century Communities Builder -
$329,000
Open Sat 11AM - 2PM- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,513 Sq Ft
3105 Waxwing Dr, Brookshire, TX 77423
3105 Waxwing Dr, Brookshire, TX 77423Marta Peralta Keller Williams Realty Metropolitan
-
$392,990
New Construction- 4 Beds
- 3.5 Baths
- 2,782 Sq Ft
4017 Sunburst Ln, Brookshire, TX 77423
4017 Sunburst Ln, Brookshire, TX 77423Long Lake, Ltd. Builder -
$344,990
New Construction- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,182 Sq Ft
3064 Eagle Bay Dr, Katy, TX 77493
3064 Eagle Bay Dr, Katy, TX 77493D.R. Horton Builder -
$270,000
New Construction- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 2,263 Sq Ft
3028 Duskshine Dr, Brookshire, TX 77423
3028 Duskshine Dr, Brookshire, TX 77423Lennar Builder -
$299,990
New Construction $34K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 1,912 Sq Ft
1029 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423
1029 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423Jared Turner Starlight Homes
-
$259,990
New Construction- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,566 Sq Ft
The Cardinal II Plan at La Segarra - 50's, Pattison, TX 77423
360 Stone Placa Trail Unit 39976220, Pattison, TX 77423Smith Douglas Homes Builder -
$1,500,000
New Construction- 4 Beds
- 3.5 Baths
- 3,600 Sq Ft
27645 Spring Hill Rd, Hempstead, TX 77445
27645 Spring Hill Rd, Hempstead, TX 77445Delma Alvarez PRG, Realtors
-
$264,990
New Construction $74K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 1,912 Sq Ft
1140 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423
1140 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423Jared Turner Starlight Homes
-
$795,000
$147K PRICE DROP- Land
- 14 Acres
- $56,786 per Acre
tbd 14 ac Farm To Market 362, Waller, TX 77484
tbd 14 ac Farm To Market 362, Waller, TX 77484 -
$28,500
$4K PRICE DROP- Land
- 13,255 Sq Ft
- $93,658 per Acre
Lot 9 Lake Shore Dr, Hempstead, TX 77445
Lot 9 Lake Shore Dr, Hempstead, TX 77445 -
$735,000
- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,499 Sq Ft
230 Lawrence Marshall Dr, Hempstead, TX 77445
230 Lawrence Marshall Dr, Hempstead, TX 77445Robin Gray Orchard Brokerage
-
$314,990
New Construction- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,734 Sq Ft
Sage Plan at Wildrye - 40ft, Waller, TX 77484
22511 Sawyer Mountain Dr Unit 38652140, Waller, TX 77484Ashton Woods Builder -
$250,000
- Land
- 28,000 Sq Ft
- $388,923 per Acre
4206 2nd 1 2 St, Brookshire, TX 77423
4206 2nd 1 2 St, Brookshire, TX 77423 -
$572,000
$13K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,800 Sq Ft
7319 Autumn Sage Dr, Katy, TX 77493
7319 Autumn Sage Dr, Katy, TX 77493Nikki Koteras eXp Realty LLC
-
$254,990
$5K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 1,308 Sq Ft
38241 Bonnie Lake Dr N, Hempstead, TX 77445
38241 Bonnie Lake Dr N, Hempstead, TX 77445Joauna Tuck Illustrious Realty, LLC
-
$335,000
Open Sat 10AM - 12PM $25K PRICE DROP- 3 Beds
- 2 Baths
- 1,858 Sq Ft
2103 Taylor St, Waller, TX 77484
2103 Taylor St, Waller, TX 77484Cindy Kosik Re/MAX Universal
-
$880,000
- 5 Beds
- 3.5 Baths
- 4,280 Sq Ft
4012 Edgewater Terrace Ln, Waller, TX 77484
4012 Edgewater Terrace Ln, Waller, TX 77484Aaron Dailey Real Broker, LLC
-
$344,900
New Construction $17K PRICE DROP- 4 Beds
- 3 Baths
- 2,012 Sq Ft
1132 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423
1132 Sunlit Cir, Brookshire, TX 77423Century Communities Builder -
$829,000
$429K PRICE DROP- Land
- 10.5 Acres
- $78,952 per Acre
TBD Richards Rd, Hempstead, TX 77445
TBD Richards Rd, Hempstead, TX 77445 -
$249,900
$18K PRICE DROP- 4 Beds
- 2.5 Baths
- 1,680 Sq Ft
17843 Plow Horse Ln, Hockley, TX 77447
17843 Plow Horse Ln, Hockley, TX 77447Hung Nguyen REALM Real Estate Professionals - Sugar Land
-
$390,000
Open Sat 11AM - 4PM- Land
- 1.79 Acres
- $218,475 per Acre
2068 Stallion Lakes Ave, Hockley, TX 77447
2068 Stallion Lakes Ave, Hockley, TX 77447 -
$234,990
New Construction- 3 - 4 Beds
- 2 Baths
- 1,450 Sq Ft
The Blue Jay II Plan at La Segarra - 40's, Pattison, TX 77423
360 Stone Placa Trail Unit 36765688, Pattison, TX 77423Smith Douglas Homes Builder -
$254,990
New Construction $64K PRICE DROP- 4 Beds
- 2 Baths
- 1,776 Sq Ft
3088 Duskshine Dr, Fulshear, TX 77423
3088 Duskshine Dr, Fulshear, TX 77423Jared Turner Lennar Homes Village Builders, LLC
Showing Results 561 - 600, Page 15 of 18