$374,900 Sold Apr 07, 2026
3703 Cessna Way, Wilson, NC 27896
- 3 Beds
- 3 Baths
- 2,438 Sq Ft
- Built 2026
Move in Ready Sold Summary
- $154/SF
- 25 Days On Market
Current Estimated Value $563,500
Eastwood Homes 1158 Place
3703 Cessna Way, Wilson, NC 27896$374,900 Sold Apr 07, 2026
3703 Cessna Way, Wilson, NC 27896
Move in Ready Sold Summary
Current Estimated Value $563,500
Eastwood Homes 1158 Place
3703 Cessna Way, Wilson, NC 27896$187,000 Sold Mar 13, 2026
2517 Crystal Dr SW, Wilson, NC 27893
Last Sold Summary
Current Estimated Value $183,163
Last Listing Agent Sarah Houck eXp Realty, LLC - C
2517 Crystal Dr SW, Wilson, NC 27893$310,000 Sold Apr 30, 2026
4458 Weaver Rd, Wilson, NC 27893
Last Sold Summary
Last Listing Agent Louie Bowen Roanoke Realty Team
4458 Weaver Rd, Wilson, NC 27893$255,000 Sold Jan 27, 2026
3912 Falcon Ct, Wilson, NC 27896
Last Sold Summary
Last Listing Agent Janet Rogers D.R. Horton, Inc.
3912 Falcon Ct, Wilson, NC 27896$205,500 Sold Apr 27, 2026
6218 Stableback Rd, Elm City, NC 27822
Last Sold Summary
Last Listing Agent Will Nichols Chesson Realty
6218 Stableback Rd, Elm City, NC 27822$355,000 Sold Mar 05, 2026
607 Vance St NE, Wilson, NC 27893
Last Sold Summary
Current Estimated Value $374,226
Last Listing Agent Glendy Gregory Chesson Realty
607 Vance St NE, Wilson, NC 27893$389,000 Sold Mar 31, 2026
5812 Millstone Way, Sims, NC 27880
Last Sold Summary
Last Listing Agent Kristen Clark Lennar Carolinas LLC
5812 Millstone Way, Sims, NC 27880$265,000 Sold May 23, 2025
3817 Althorp Dr W, Wilson, NC 27893
Last Sold Summary
Current Estimated Value $272,404
Last Listing Agent Rebecca Bunn eXp Realty