$1,430,000 Sold Nov 11, 2025
5835 Waldron St, Corona, NY 11368
- 2 Baths
- 2,641 Sq Ft
- Built 1920
Last Sold Summary
- $541/SF
Current Estimated Value $1,314,696
Last Listing Agent Tommy Leong Momentum Real Estate LLC
5835 Waldron St, Corona, NY 11368$1,430,000 Sold Nov 11, 2025
5835 Waldron St, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Current Estimated Value $1,314,696
Last Listing Agent Tommy Leong Momentum Real Estate LLC
5835 Waldron St, Corona, NY 11368
$155,000 Sold Sep 16, 2025
112-19 34th Ave Unit 5E, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Last Listing Agent Keisha Lowe Century 21 Milestone Team Rlty
112-19 34th Ave Unit 5E, Corona, NY 11368
$200,000 Sold Feb 27, 2026
99-30 59th Ave Unit 6K, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Current Estimated Value $262,000
Last Listing Agent Etan Hakimi Mitra Hakimi Realty Group LLC
99-30 59th Ave Unit 6K, Corona, NY 11368
$1,080,000 Sold Aug 04, 2025
10856 50th Ave, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Current Estimated Value $1,238,878
Last Listing Agent Michael Morris VYLLA HOME
10856 50th Ave, Corona, NY 11368
$1,310,000 Sold Dec 02, 2025
3722 101st St, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Current Estimated Value $1,331,809
Last Listing Agent Cesar Portilla Keller Williams Landmark II
3722 101st St, Corona, NY 11368
$1,350,000 Sold Jul 21, 2025
33-38 99th St, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Current Estimated Value $1,396,285
Last Listing Agent Xun Lin New Group Realty Inc
33-38 99th St, Corona, NY 11368
$760,000 Sold Sep 05, 2025
108-18 39th Ave, Corona, NY 11368
Last Sold Summary
Last Listing Agent Jie Yang Royalux Realty LLC
108-18 39th Ave, Corona, NY 11368